Na ślimaki

0
119
?
shrinkToFit

Coraz częściej tematem poruszanym  wśród karpiarzy stają przynęty całkowicie naturalne, występujące w środowisku wodnym. Są to np. ślimaki, małże i organizmy wodne stanowiące naturalny pokarm karpia, którego ryby nie kojarzą z zagrożeniem. Owe niewielkie organizmy to również doskonałe źródło białka dla cyprinusów.

Firma Pallatrax posiada w swojej ofercie serię Hidra, a w niej trzy rodzaje ślimaków wodnych oraz małże. Są one całkowicie odsuszone na słońcu, dzięki czemu zachowują swoje naturalne walory, a poprzez proces ponownego nawodnienia, uzyskano przynętę, która doskonale nadaje się na włos lub bezpośrednio na haczyk.

W serii Hidra znajdziemy ślimaki brązowe i czarne oraz małże, które można dowolnie dipować i barwić, ponieważ świetnie chłoną płyny i aromaty do swojego wnętrza. Jak przygotować takie suche przynęty, aby były pełnowartościowe? Są na to dwa, proste sposoby. Możemy je nawodnić (namoczyć) bezpośrednio wodą z łowiska, co zajmie od 4 do 6 godzin lub zrobić to szybko za pomocą gorącej wody.

 

Ślimaki i małże to świetna przynęta na żyzne wody z dużą ilością naturalnego pokarmu, który karp pobiera w swoim naturalnym środowisku.

Autor: Dariusz Lesznar – Team Pallatrax Polska

Jeśli chciałbyś/chciałabyś poinformować nas o ważnym wydarzeniu, pisz na adres: redakcja@wedkarstwo24.com

shrinkToFit