Zawody Big Fish Nekielka zakończone

0
38
shrinkToFit

Pierwsze tegoroczne zawody karpiowe z cyklu Big Fish zakończyły się w miniony weekend nad łowiskiem Nekielka. W imprezie, która została rozegrana pod patronatem medialnym naszej redakcji, liczyły się trzy największe ryby spośród wszystkich wyholowanych karpi i amurów.

Przed oficjalnym rozpoczęciem zawodów uczestnicy zostali zaproszeni na grillowy poczęstunek. Podczas rejestracji, każdy z zawodników otrzymał pamiątkową czapeczkę z logo imprezy oraz numer Karpmanii.

W zawodach uczestniczyło w sumie dwadzieścia dwuosobowych ekip z Polski i zagranicy. Niestety, tym razem karty rozdawała pogoda. Przez cały czas wiał silny wiatr, niejednokrotnie zmieniając kierunek – były chwile ze słońcem, deszczem, a nawet śniegiem. Temperatura powietrza w dzień sięgała maksymalnie ośmiu stopni na plusie, w nocy spadała nawet do minus czterech.

Ryby żerowały słabo i chimerycznie. Po pierwszej dobie złowiono zaledwie kilka sztuk. Na stanowisku 35 ekipa w składzie Piotr Kowalczyk i Bartosz Michalak wyholowała karpia o wadze 21,5 kg i objęła prowadzenie. Po czterdziestu ośmiu godzinach można było zauważyć, że najbardziej łowne są stanowiska nr 35, 13 oraz 9, na którym to Maciej i Darek Klupińscy wyholowali karpia o wadze 22,09 kg, wychodząc w ten sposób na prowadzenie. Na stanowisku 13 ekipa Expert-Karp w składzie Adam Brzoza i Tomasz „Sasza” Januła złowiła karpia o wadze 16,28 kg, czym zapewniła sobie ostatnie miejsce podium.

W sobotni poranek stanowisko 35 po pięknej walce wyholowało karpia o wadze 17,86 kg i w ten sposób na swoim rozkładzie mieli drugą i trzecią największą rybę zawodów. Inne stanowiska również łowiły ryby, które były jednak wagowo mniejsze. Część ekip wyjechała z imprezy „o kiju”, ale i tak się zdarza, zwłaszcza, że pogoda kompletnie nie sprzyjała żerowaniu ryb. Nie wszystkie ekipy dotrwały zresztą do końca zawodów – część karpiarzy zakończyło wędkowanie w sobotnie popołudnie. Na polu bitwy pozostały najwytrwalsze zespoły.

 

W niedzielę o godzinie jedenastej impreza została oficjalnie zakończona. Zwycięzcy wiosennej edycji Big Fisha – Maciej i Darek Klupińscy – za swój trud i wysiłek otrzymali od głównego sponsora zawodów firmy – Expert-Karp – nagrodę finansową w kwocie 2.500 zł, zasiadki weekendowe na łowisko Nekielka, puchary, medale okolicznościowe, sprzęt karpiowy (w tym stojak karpiowy Promet oraz sygnalizatory XRC 3 Videotronic), a także prenumeraty Karpmanii na rok 2017. Zespół, który złowił drugą i trzecią rybę zawodów – czyli Piotr Kowalczyk i Bartosz Michalak – otrzymał gratisowe zasiadki weekendowe, okolicznościowe medale oraz sprzęt karpiowy, który ekipa przekazała na rzecz młodych karpiarzy, stawiających pierwsze kroki karpiowe na Łowisku Nekielka. Wszystkie zespoły, które stawiły się na ceremonii zakończenia wiosennej edycji Big Fish Nekielka, za swoją postawę i wolę walki, zostały uhonorowane nagrodami pocieszenia. To podwójne zaproszenia na weekendowe zasiadki do wykorzystania w bieżącym roku. Edycję jesienną imprezy zaplanowano na październik (w dniach od 4.10 do 8.10).

shrinkToFit