World Carp Classic Junior 2016 zakończone – wygrywają Holendrzy

0
30
shrinkToFit

W tegorocznym World Carp Classic Junior wygrali Holendrzy – Lars Bood, Rowan Bood i Raymond Wiering. Trzy największe złowione przez nich ryby ważyły kolejno 16,8 kg, 16,2 kg i 12,7 kg. Miejsce drugie zajęła ekipa z Włoch – Riccardo Battisti, Francesco Falamischia, Enrico Guarise (15,5 kg, 14 kg, 14 kg), na miejscu trzecim znalazł się zespół w składzie Radek Horak, Radek Malina i Ondrej Kucik (14,1 kg, 12,9 kg, 12,8 kg).

Invalid Displayed Gallery

Wśród ekip z Polski najlepsze okazały się dziewczyny reprezentujące firmę Normark – Kasia Kozłowska i Ola Skalmierska wraz z kapitanem Danielem Florczykiem. Zajęły ósme miejsce z wynikiem 13,1 kg, 12 kg oraz 11,5 kg. Co istotne, to ten właśnie team złowił największą ilość karpi (w sumie 19 sztuk). Miejsce na podium, a może i wygrana były bardzo blisko. W ostatnią noc miałam na kiju prawdziwego kabana, kto wie, czy nie była to sztuka 20+. Godzinny hol, brodzenie w spodniobutach po bagnach, łażenie drzewach, itp. na nic się nie zdały – ryba się spięła. Trudno, czasami i tak bywa – powiedziała nam na gorąco Kasia Kozłowska. Gratulujemy!

Invalid Displayed Gallery

Drugi z naszych zespołów – Gerard Świeży i Damian Gerc pod wodzą Marcina Jesiołowskiego – ostatecznie zakończyli rywalizację na miejscu 11 (12 kg, 11,8 kg, 11,6 kg).

Zawody World Carp Classic Junior 2016 odbyły się nad czeskim zbiornikiem Katlov.

shrinkToFit