Rybomania Warszawa już w najbliższy weekend

0
28
shrinkToFit

Pierwsza warszawska edycja największych w Europie targów wędkarskich – Rybomania – odbędzie się w nowoczesnych wnętrzach Global Expo w dniach 8-9 grudnia br. W ramach wydarzenia organizowanego przez Międzynarodowe Targi Poznańskie na terenie zrewitalizowanych hal FSO ponad 100 wystawców będzie prezentować nowości na kolejny sezon. Nie zabraknie też pokazów w wykonaniu gwiazd wędkarstwa i uznanych instruktorów.

Wędkarstwo to wyjątkowa pasja, zwłaszcza w obecnych czasach. Kiedy tak wiele obszarów codziennego życia przeniosło się do sieci, wędkarz wciąż na łonie natury zmaga się z żywiołem przyrody. Tym ważniejsza dla niego jest możliwość osobistego przetestowania różnych sprzętów i uczenia się nowych technik od najlepszych. Teraz Rybomania wkracza do stolicy, co ułatwi udział w wydarzeniu jeszcze szerszej grupie osób. Liczymy, że postindustrialny klimat naszego zrewitalizowanego obiektu będzie dodatkową ciekawostką dla wędkarzy – mówi Bartosz Sosnowski, wiceprezes Centrum Targowo-Kongresowego, operatora Global Expo.

Co roku targi Rybomania odwiedza ponad 50 tys. wędkarzy, którzy chcą jak najlepiej przygotować się do nowego sezonu, poznać aktualne trendy i podszkolić swoją technikę. Warszawska edycja wydarzenia będzie ku temu doskonałą okazją, swoją ofertę będą prezentować bowiem producenci i dystrybutorzy sprzętu najbardziej znanych marek wędkarskich. Na targach odbędzie się kilkaset premier, w tym zaprezentowane zostaną najnowsze modele wędek, kołowrotków, przynęt, zanęt, a także nowości w zakresie sprzętu turystycznego i odzieży outdoorowej. Nie zabraknie też wyrobów rękodzielniczych. Co istotne, na większości stoisk będzie można od razu kupić wymarzony sprzęt w atrakcyjnej cenie.

W ramach warszawskiej Rybomanii zaplanowano też szereg szkoleń i atrakcji dla wędkarzy i przedstawicieli branży. Instruktorzy międzynarodowej federacji wędkarstwa muchowego IFF – Piotr Talma i Igor Glinda – będą prezentować techniki rzutów muchowych oraz łowienia na sztuczną muchę. Do dyspozycji zwiedzających będzie też instruktor, z którym chętni będą mogli spróbować rzucić wędką muchową do zaaranżowanego specjalnie zbiornika wodnego i skorzystać z porad dotyczących tej metody. Będzie to okazja nie tylko do nauczenia się rzutów muchowych, ale też podszkolenia tej umiejętności przez praktyków, którzy będą też mogli skorzystać z tak zwanej „Kliniki rzutów”.

W trakcie targów Rybomonia zwiedzający będą mogli zmierzyć się również w walce z gigantycznym karpiem lub sumem na specjalnych symulatorach holu ryby. Będzie to sposobność, by sprawdzić i podnieść swoje umiejętności wędkarskie w potyczce z potężną – choć wirtualną rybą oraz od razu przetestować nowy sprzęt. Z kolei właściciele sklepów wędkarskich będą mogli wziąć udział w szkoleniach o tematyce sprzedażowej.

Global Expo, w którym zadebiutują stołeczne targi Rybomiania, to nowo oddane, nowoczesne centrum targowo-wystawiennicze, zlokalizowane przy ul. Modlińskiej 6D, w miejscu doskonale skomunikowanym, przy najruchliwszym węźle komunikacyjnym Warszawy. Global Expo powstało na dawnych terenach FSO na warszawskim Żeraniu z zachowaniem unikatowych funkcjonalności i charakteru pofabrycznych hal. W rezultacie obiekt dysponuje największą powierzchnią wystawienniczą pod jednym dachem w stolicy, a wyjątkowe parametry odziedziczone po FSO stwarzają warunki umożliwiające realizację nawet najbardziej niestandardowych wydarzeń, które do tej pory nie miały szansy zaistnieć we wnętrzu. Centrum dysponuje też piętrem konferencyjnym przeznaczonym na duże kongresy i mniejsze spotkania. Obiekt już wkrótce będzie zapewniać też pełną infrastrukturę towarzyszącą, w tym restaurację na 300 miejsc, nowoczesne parkingi na 1400 stanowisk, a docelowo też hotel klasy biznes, zarządzany przez renomowanego partnera. Więcej na www.globalexpo.pl

shrinkToFit