Propozycje Shimano

0
44
shrinkToFit

Shimano Tribal TX5

Tribal TX5 to nowość w ofercie Shimano na 2017 rok, która już w dniu premiery wywróciła świat karpiowy do góry nogami. Wędziska te zostały zbudowane na niebywale szybkim węglowym blanku HPC200 i wzmocnione dodatkowo włóknem Biofibre, a następnie uzbrojone w przelotki z pierścieniami SiC (z przelotką startową 50 mm) oraz uchwyt kołowrotka Fuji DPS. W ofercie znajdują się dwunasto i trzynastostopowe kije o krzywej ugięcia od 2,75 lb do 3,5 lb+. Właściwości rzutowe – zarówno pod względem celności jak i odległości – stawiają je wysoko ponad konkurencją. TX5 to świetne uzupełnienie oferty Shimano w średnim segmencie cenowym, a zarazem początek zupełnie nowej ery wędzisk karpiowych tej firmy. Szacunkowe ceny detaliczne: od 870 zł do 1.050 zł.

Shimano Tribal TX2

Tribal TX2 to zupełna nowość w ofercie Shimano. Wędziska te mają zaspokoić potrzeby karpiarzy średniozaawansowanych, choć z pewnością przypadną do gustu również tym dopiero zaczynającym przygodę z karpiowaniem. Wyposażone w mocny blank z włókna węglowego XT60, uchwyt kołowrotka Shimano DPS oraz przelotki Shimano Hardlite o średnicy nawet 50 mm (w najdłuższych modelach), wędziska Tribal TX2 świetnie wpisują się w trend nowoczesnego wędkarstwa karpiowego. W serii tej znajdują się zarówno dziesięciostopowe kije, odpowiednie do stalkingu, łowienia z łodzi lub pontonu, jak i wędziska dwunasto i trzynastostopowe, stworzone do łowienia stacjonarnego. Szeroki zakres krzywej ugięcia w poszczególnych modelach, w zakresie od 2,75 lb do 3,5 lb+, stawia przed karpiarzem możliwość wyboru. Co najważniejsze jednak, tworząc wędki Tribal TX2, firma Shimano postawiła przede wszystkim na właściwości rzutowe, dzięki czemu konstrukcja Tribal TX2 pozwala oddawać nie tylko dalekie, ale i piekielnie precyzyjne rzuty. Szacunkowe ceny detaliczne: od 430 zł do 530 zł.

Shimano Ultegra XTD 14000

Ultegra 14000 XT-D została zaprojektowana w taki sposób, by sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających wędkarzy nastawionych na łowienie dużych i walecznych karpi. Przy tym cieszy ona oko przepięknym, nowoczesnym i subtelnym designem. Ultegra XTD to produkt użytkowy najwyższej jakości, czego dowodem może być dołączona do niego druga, zapasowa szpula wykonana z aluminium oraz aż cztery reduktory pojemności szpuli (po dwie sztuki 10.000 oraz 3.500), które w połączeniu dają wędkarzowi możliwość dostosowania się do zaistniałych nad wodą okoliczności. Multitarczowy hamulec Instant Drag pozwala w szybkim tempie przejść od trybu zwolnionej szpuli do trybu walki z nawet największym karpiem, znajdującym się na drugim końcu zestawu. Naszpikowany najlepszymi i najnowszymi technologiami, takimi jak napęd X-Ship, bardzo wolna oscylacja Super Slow Oscillation 5, nawój Aero Wrap II, Parallel Body i wspomniany wcześniej hamulec Instant Drag, Ultegra XTD zniesie dzielnie każdą, nawet najbardziej wyczerpującą walkę z karpiem, podjętą zarówno podczas łowienia w jeziorze, jak i w dużej, wartkiej rzece. Specyfikacja techniczna: waga 645 g, przełożenie 4,3:1, nawój 103 cm, pojemność szpuli 0,40 mm – 400 m, ilość łożysk – jedno kryte łożysko S A-RB plus trzy stalowe, kryte łożyska A-RB oraz jedno oporowe rolkowe, aluminiowa korbka, szpula AR-C aluminiowa kuta na zimno (dwie sztuki oraz jeden zapas), port Maintenance. Kołowrotek posiada tzw. Parallel Body, co oznacza, że jego body zostało tak skonstruowane, by po zamontowaniu do wędziska dawało idealne ułożenie kołowrotka względem jego płaszczyzny (oś i wędzisko znajdują się w tej samej płaszczyźnie). Dzięki temu żyłka przechodzi gładko przez przelotki, co przekłada się na dalsze rzuty i łatwiejszy hol ryby. Szacunkowa cena detaliczna: 800 zł.

 

Więcej na www.shimano.com

Materiał pochodzi z Karpmanii nr 1/2017

shrinkToFit