Propozycje Normark

0
11
shrinkToFit

Nowości Shimano

Shimano stworzyło zupełnie nową serię wędzisk karpiowych Tribal TX. Obejmuje ona w sumie dziewięć różnych modeli, a w sezonie 2016 światło dzienne ujrzą modele Tribal TX-1, który zapoczątkował nową serię Tribal TX i Tribal TX-9, zbudowany na najcieńszym i najmocniejszym blanku, jaki kiedykolwiek wyprodukowano.

Shimano Tribal TX-9

Wędka Tribal TX-9 wyposażona jest w lekkie i bardzo trwałe przelotki Fuji typu K oraz dedykowany, węglowy uchwyt kołowrotka Shimano 3K ze specjalnym, frezowanym gniazdem na mały świetlik beta light. Cienką rękojeść w całości stworzono z tworzywa EVA, a jej optymalna długość zapewnia znacznie lepsze rzuty kijami każdej kategorii długości. Najmocniejszy, a jednocześnie najcieńszy blank ma ulepszone własności rzutowe, zachowujące w szczytowej i środkowej części akcję niezbędną do pewnego utrzymania ryby na haku. Szacunkowa cena detaliczna w zależności od modelu: od około 1.600 zł do 1.750 zł.

Shimano Tribal TX-1

Tribal TX-1 to fantastyczna, ekonomiczna seria pięciu wędzisk zbudowanych na blanku z XT40 i wyposażonych w przelotki Shimano Hardlite oraz uchwyty kołowrotka typu DPS. Dolniki tych wędek wykonano z EVA. Aby zwiększyć odległość rzutów i zapobiec plątaniu się linki, przelotki startowe Tribal TX-1 mają średnicę 50 mm (z wyjątkiem modelu 2,75 lb). Model o krzywej ugięcia 2,75 lb charakteryzuje się doskonałą akcją, model 3 lb ma idealne cechy rzutowe i pozwala celnie umieścić zestaw w wybranym miejscu, natomiast model 3,50 lb to prawdziwa maszyna rzutowa. Karpiarze często łowiący w bardzo zarośniętych łowiskach, nad wielkimi zbiornikami lub w rzekach powinni zainteresować się modelami o długości 13 stóp. Szacunkowa cena detaliczna w zależności od modelu: od 290 zł do 390 zł.

Nowości VMC

W ofercie firmy VMC – jedynego producenta haków i kotwic, który posiada fabrykę w Europie – pojawiły się właśnie nowości, specjalnie dedykowane dla karpiarzy. To haczyki do niezwykle popularnej Method Feeder z serii 7016 i 7019 oraz karpiowe z serii 7026 – polecane do montowania zestawów typu Chod.

Nowości Dynamite Baits

W ofercie Dynamite Baits dostępne są już nowości na sezon 2016.

Dynamite Marine Halibut Pellets

Marine Halibut Pellets to pellet z dziurką w dwóch smakach: Marine Halibut i The Source. Został nasączony olejem z dużą ilością protein, a jego rozpad trwa od 10 do 12 godzin. Dostępny jest w trzech rozmiarach: 8 mm, 14 mm i 21 mm. Mniejsze rozmiary świetnie sprawdzą się w Method Feeder. Marine Halibut Pellets dostępne w strunowo zamykanych opakowaniach o wadze 350 gram. Szacunkowa cena detaliczna: od 17 zł do 19,50 zł.

Dynamite Pre-Drilled Pellets

Pre-Drilled Pellets to przynętowy pellet z dziurką o średnicy 8 mm. Posiada dużą zawartość olejów i białek. Dostępny jest w trzech aromatach: czosnek, morski halibut i kryl. Idealny do mocowania na włosie – za pomocą gumki lub push stopera. Świetnie sprawdzi się w łowieniu komercyjnym i w Method Feeder. Każdy pojemnik zawiera pellety w dwóch kolorach: czarnym i czerwonym. Szacunkowa cena detaliczna: 26 zł.

Dynamite Swim Stim Pellet Pro-Expander

Swim Stim Pellet Pro-Expander to pellety stworzone do użycia przy połowach z powierzchni lub do przygotowania tzw. pellet pump. W ofercie dostępne są trzy skuteczne atraktory: Amino Original, Betaine Green oraz Red Krill, w rozmiarach 4 mm i 6 mm. Każde, zamykane strunowo opakowanie zawiera 350 gram produktu. Szacunkowa cena detaliczna: 15,60 zł.

Dynamite XL Expander Pellets

XL Expander Pellets to pływający pellet o średnicy 11 mm. Znakomity do użycia przy połowach z powierzchni lub do przygotowania tzw. pellet pump. Dostępny w większym opakowaniu 650 gram. Szacunkowa cena detaliczna: 19,50 zł.

Więcej na normark.pl

Materiał pochodzi z Karpmanii nr 1/2016

shrinkToFit