Propozycje Duxon

0
34
shrinkToFit

Misel Zadravec Baits

Misel Zadravec Baits to firma pochodząca z Bałkanów, a dokładnie ze Słowenii. Misel Zadravec to z kolei świetny karpiarz, o którego dokonaniach można by napisać książkę. Zadravec dzieli się swoim doświadczeniem i umiejętnościami przy produkcji przynęt, które od 25 lat firmuje swoim nazwiskiem – Misel Zadravec Carp Baits. W ofercie firmy można znaleźć zarówno przynęty jak i sprzęt karpiowy. Jednak to kuchnia jest filarem działalności.

Misel Zadravec Baits Hemp Bomb

W katalogu Misel Zdravec Baits warto zwrócić uwagę na serię Hemp Bomb. Ziarna to znana od lat, świetna przynęta na karpie i amury, jednak niewątpliwie najlepszą zanętą są konopie. Misel Zadravec poszedł krok dalej, przygotowując całą serię przynęt o zapachu konopi. W skład oferty wchodzą kulki proteinowe, pellet oraz dip o tym zapachu. W serii występują trzy smaki: Hemp Banana, Hemp Pineapple i Hemp Bomb. Przynęty zostały stworzone z wykorzystaniem najwyższej jakości miksów oraz bardzo dużej ilości zmielonych konopi. Jest to doskonała przynęta nie tylko na karpie, ale również i amury. Te drugie wyjątkowo rozsmakowały się w Hemp Banana i Hemp Pineapple. Kulki są dostępne w opakowaniach 1 kg, pellet 800 gram, zaś dipy w butelkach 250 ml. Szacunkowa cena detaliczna: od około 43 zł.

Marukyu

Marukyu Boost Juice+

Boost Juice+ to jeden z wiodących produktów marki Marukyu. Występuje w trzech aromatach: Bloodworm, Super Krill oraz Very Berry. Choć receptura produktu jest tajemnicą, to możemy zdradzić, że bazą każdego z nich jest aromat krylowy. O ile w przypadku Super Krill jest to oczywiste, to w odniesieniu do Very Berry (smak owocowy) staje się już niezwykłe. Zalewę można wykorzystać w wieloraki sposób. Boost Juice+ znajdzie zastosowanie na dowolnej przynęcie czy zanęcie. Nie ma znaczenia czy używamy pelletu, czy kulek proteinowych. Dzięki swoim właściwościom nie rozpuszcza PVA, a konsystencja pozwala mu oblepić przynętę tak, aby długo uwalniała zapach i nęciła ryby. Szacunkowa cena detaliczna: około 40 zł.

Marukyu Credence Corn

Prawdziwy hit w ofercie Marukyu – Credence Corn. To tonąca kukurydza, która łączy to co najlepsze w naturalnej i sztucznej przynęcie. Zapach, smak, walory wabiące zostały zaczerpnięte z prawdziwej kukurydzy, natomiast wytrzymałość z przynęty sztucznej. Credence Corn posiada skondensowany zapach kukurydzy. Co to oznacza w praktyce? Naturalna kukurydza posiada zaledwie kilka procent substancji wabiących ryby. W tej przynęcie znajduje się ich praktycznie 100%. Produkt jest w pełni przyjazny dla środowiska, tak więc bez obaw możemy go stosować w naszych wodach. Jest to świetna alternatywa dla prawdziwej kukurydzy i żywych przynęt. Pomimo, iż przynęta jest miękka w dotyku, nie musicie mieć obaw, że zostanie uszkodzona przez drobnicę. Można ją założyć zarówno na włos, jak i klasycznie – na haczyk. Marukyu posiada w ofercie kilka jej wariantów. Można wybrać ziarna pojedyncze i potrójne, w trzech kolorach: żółtym, czerwonym i białym. Kukurydza jest nasączona aminokwasami, które powoli oddają swój aromat. Szacunkowa cena detaliczna: od około 24 zł do około 30 zł.

Rod Hutchinson

Rod Hutchinson The Force

Po wielu latach testów i przygotowań firma Rod Hutchinson zaprezentowała nowy smak na 2016 rok. Monster Crab, Fruit Frenzy czy Mulberry Florentine są już dobrze znane, teraz przyszedł czas na The Force. To cała seria przynęt, w skład której wchodzą kulki zanętowe, pop upy, pop upy fluo, dumble, liquidy oraz dipy. Nowa przynęta została stworzona przy użyciu bogatej formuły protein, węglowodanów i minerałów. Skład smaku The Force jest mieszaniną wielu zapachów, spośród których na pewno wyczujecie wątrobę i Secret Agent. Jak zapewnia producent The Force to najlepsza przynęta, jaką do tej pory stworzyli. Szacunkowa cena detaliczna: od około 59 zł za 1 kg kulek.

Rod Hutchinson Liquid Carp Food

Kolejna nowość w ofercie Roda Hutchinsona na 2016 rok to seria zalew występująca w ośmiu wyselekcjonowanych smakach. W katalogu znajdziemy: The Force, Monster Crab&Shellfish, Liquid Liver&Anchovy, Red Salmon&Spicy Krill, King Prawn&Tuna, Hemp Oil, Mulberry Florentine, Megaspice. Liquidy można dodawać do każdego rodzaju przynęt lub zanęt – nie ważne, czy są to pellety, ziarna, spod miksy czy kulki. Zalewa stworzy bardzo atrakcyjną dla ryb chmurę zapachową, która będzie prowokować je do brania. Można ją stosować ze wszystkimi materiałami PVA, ponieważ ich nie rozpuszcza. Szacunkowa cena detaliczna: od około 77 zł.

Rod Hutchinson Enduro

Na nowy sezon w ofercie Roda Hutchinsona znajdziemy dwie wędki – Enduro i IMX. Enduro to seria tańszych wędzisk, skierowana do tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z karpiowaniem. Oddajmy głos konstruktorom Hutchinsona Nie wierzymy w wędki „klasy dla początkujących”. Dlaczego ci, którzy dopiero zaczynają, mają cierpieć ze względu na ograniczenia słabych materiałów, tanie okucia, zmniejszoną wydajność i brzydki projekt? Tylko dlatego, że są nowi w tym sporcie? W zgodzie z tą deklaracją firma Roda Hutchinsona stworzyła tańszy kij, zachowując jednak jakość godną swojej marki. Enduro zostały wykonane z blanków 24T oraz posiadają dzielone dolniki, przelotki SX na trzech stopkach oraz uchwyty kołowrotka DPS18. Wędka będzie dostępna w dziewięciu różnych modelach: 10 ft 3 lb, 12 ft 2,5 lb, 12 ft 2,75 lb, 12 ft 3 lb, 12 ft 3 ,5 lb, 13 ft 3,5 lb, 13 Power Distance, Spod i Marker. Szacunkowa cena detaliczna: w przedziale od 365 zł do 429 zł.

Rig Marole

Rig Marole Specimon Tough SLS

Specimon Tough SLS to nowa żyłka w ofercie Rig Marole. Z całą odpowiedzialnością można powiedzieć, że jest to innowacyjny produkt. Przygotowując się do połowu dużych i silnych ryb, jakimi są karpie i amury, musimy pamiętać o odpowiednim zestawie końcowym i żyłce. Te elementy są kluczowe i najbardziej newralgiczne. Żyłka SLS jest bardzo odporna na ścieranie, nie ma pamięci oraz posiada kontrolowaną rozciągliwość. Rig Marole Specimon Tough SLS występuje w trzech rozmiarach 0,30 mm, 0,33 mm i 0,37 mm. Dostępna na szpulach 1000 metrów. Szacunkowa cena detaliczna: 99 zł.

Rig Marole Freefall Micro Rig Tube

Ten nowy model rurki antysplątaniowej już okazał się prawdziwym hitem wśród wędkarzy – to odpowiednio ciężki, wyprofilowany (skręcony) stalowy drut powleczony silikonem. Przewlekanie żyłki wewnątrz zajmuje teraz zaledwie kilka sekund (a nie minut – jak w rurkach starego typu). Freefall Micro Rig Tube świetnie sprawdzi się z żyłkami lub innymi linkami o maksymalnej średnicy 0,50 mm. Jest idealny do zestawów typu Chod Rig. Materiał dostępny jest w czterech kolorach: ciemnozielonym, brązowym, piaskowym i czarnym. Szacunkowa cena detaliczna: szpula 3 m – 50 zł.

Więcej na duxon.com.pl

Materiał pochodzi z Karpmanii nr 1/2016

shrinkToFit