Propozycje Duxon

0
69
shrinkToFit

Rod Hutchinson

Rod Hutchinson Dream Maker Landing Nets

Wędziska Roda Hutchinsona z serii Dream Maker to prawdziwa klasyka gatunku. Obecnie na rynku dostępna jest nowa odsłona tej linii. Wędziska występują w siedmiu wariantach, w tym spod i marker. W sezonie 2016 światło dzienne ujrzą podbieraki Rod Hutchinson Dream Maker. Podbierak został wykonany z lekkiego, a zarazem trwałego materiału. Przy produkcji wykorzystano bardzo silne ramiona o rozstawie 42 cali. Spoczywa na nich pływająca siatka, która dzięki dodatkowym wzmocnieniom stała się jeszcze wytrzymalsza przy zachowaniu niewielkiej wagi. Podbierak posiada rękojeść o regulowanej długości, którą można szybko rozsunąć i zblokować dzięki systemowi twist-lock. Podbierak wyglądem jest wzorowany na wędziskach serii Dream Maker, dzięki czemu idealnie wpasowuje się w rodzinę Rod Hutchinson Dream Maker. Szacunkowa cena detaliczna: 730 zł.

Rod Hutchinson Lounger Chair

Obok łóżek w ofercie firmy Rod Hutchinson znajdują się również dwa modele foteli. Mniejszy Guest Chair i większy Lounger Chair. Lounger Chair to bardzo ciekawa propozycja, zwłaszcza ze względu na możliwość  trzystopniowej regulacji kąta oparcia, mocną i wysoką konstrukcję oraz wytrzymały materiał, którym fotel jest pokryty. Rod Hutchinson Lounger Chair jest bardzo wygodny, na co bez wątpienia mają wpływ jego wymiary: szerokość siedziska 57 cm, wysokość oparcia 57 cm oraz regulowane różki. Pomimo swoich gabarytów, całość można szybko złożyć do małych rozmiarów, dzięki czemu ułatwia to transport. Waga – około 8,5 kg. Szacunkowa cena detaliczna: 429 zł.

Rod Hutchinson Cook House oraz Cook House Deluxe

Coraz więcej większa grupa karpiarzy decyduje się spędzić wędkarskie wakacje za granicą. Z tego powodu powstała potrzeba stworzenia namiotu dedykowanego do gotowania i przechowywania najpotrzebniejszych rzeczy, zwłaszcza kiedy zasiadka trwa nawet i dwa tygodnie. Namiot Cook House zapewnia mnóstwo miejsca na takie rzeczy jak stół kempingowy, krzesła, kuchenkę oraz lodówkę. Pełni także idealną funkcje magazynu, szczególnie, gdy nie mamy w pobliżu stanowiska samochodu, w którym zazwyczaj trzymamy sporo rzeczy. W sezonie 2016 Rod Hutchinson wprowadził ulepszony model znanej już „kuchni karpiowej”, który posiada dwoje otwieranych drzwi oraz boczne moskitiery, co dodatkowo pomaga w upalne, letnie dni. Szacunkowe ceny detaliczne: Cook House 1.160 zł, Cook House Deluxe 1.676 zł.

Century

Century CQ Close Quarter

Ta wędka to młodszy brat bliźniak Century FBS. Opracowana została specjalnie do stosowania na mniejszych wodach, kanałach oraz rzekach. Ken South, głównym konsultant Century, testował ją przez cały sezon, mierząc się w miejskich kanałach z potężnymi pełnołuskimi. Połowy niektórych z tych ryb odnotowano nawet w specjalistycznej prasie. Wędka jest wprost idealna do wędkowania mobilnego, gdzie ciągła zmiana miejsc i szukanie ryb jest najlepszą taktyką. Minimalistyczne zbrojenie i smukły blank nadają mu stalkingowy charakter. Kij ma złożoną budowę – początkowo opartą na design Fat Boy Slim, lecz w wyniku testów i badań dostosowaną do stalkingu, a także możliwości dotarcia do ryb patrolujących nieco dalsze rejony mniejszych zbiorników. Jego akcja została tak zaprojektowana, aby Century CQ Close Quarter miał dobrą amortyzację w szczytówce, a jednocześnie można nim było oddać mocny rzut na pożądane odległości. Kluczowym parametrem tego wędziska jest doskonała czułość podczas holu i łatwość oddawania precyzyjnych rzutów. Wędzisko idealnie sprawdza się jako kij do wywózki i łowienia z pontonu. W ofercie dostępne są dwa modele: CQ11 2,75 lb oraz CQ9 3,5 lb. Szacunkowe ceny detaliczne: kolejno 1.540 zł oraz 1.490 zł.

Rig Marole

Rig Marole Specimon Tough SLS

Specimon Tough SLS to nowa żyłka w ofercie Rig Marole. Z całą odpowiedzialnością można powiedzieć, że jest to innowacyjny produkt. Przygotowując się do połowu dużych i silnych ryb, jakimi są karpie i amury, musimy pamiętać o odpowiednim zestawie końcowym i żyłce. Te elementy są kluczowe i najbardziej newralgiczne. Żyłka SLS jest bardzo odporna na ścieranie, nie ma pamięci oraz posiada kontrolowaną rozciągliwość. Rig Marole Specimon Tough SLS występuje w trzech rozmiarach 0,30 mm, 0,33 mm i 0,37 mm. Dostępna na szpulach 1000 metrów. Szacunkowa cena detaliczna: 99 zł.

Rig Marole Bore Ring

Pierścienie do łatwego mocowania przynęty, zaprojektowane do użycia z zestawami typu D’rig, Chod Rig, Blow Back Rig, itp. Są niezwykle łatwe w użyciu – Bore Ring po prostu wkręcamy w przynętę (kulkę tonącą, pop upa, orzecha tygrysiego, kukurydzę, itp.), pierścień pozostaje zaś na zewnątrz (możemy go dowolnie regulować). Idealne do pojedynczych przynęt, pakowane po 20 sztuk. Dostępne rozmiary: 8 mm i 16 mm oraz 2 wersje – bez lub z dodatkowym kółkiem. Szacunkowa cena detaliczna: 16 zł.

Misel Zadravec Baits

Misel Zadravec Baits to firma pochodząca z Bałkanów, a dokładnie ze Słowenii. Misel Zadravec to z kolei świetny karpiarz, o którego dokonaniach można by napisać książkę. Zadravec dzieli się swoim doświadczeniem i umiejętnościami przy produkcji przynęt, które od 25 lat firmuje swoim nazwiskiem – Misel Zadravec Carp Baits. W ofercie firmy można znaleźć zarówno przynęty jak i sprzęt karpiowy. Jednak to kuchnia jest filarem działalności.

Misel Zadravec Baits Hemp Bomb

W katalogu Misel Zdravec Baits warto zwrócić uwagę na serię Hemp Bomb. Ziarna to znana od lat, świetna przynęta na karpie i amury, jednak niewątpliwie najlepszą zanętą są konopie. Misel Zadravec poszedł krok dalej, przygotowując całą serię przynęt o zapachu konopi. W skład oferty wchodzą kulki proteinowe, pellet oraz dip o tym zapachu. W serii występują trzy smaki: Hemp Banana, Hemp Pineapple i Hemp Bomb. Przynęty zostały stworzone z wykorzystaniem najwyższej jakości miksów oraz bardzo dużej ilości zmielonych konopi. Jest to doskonała przynęta nie tylko na karpie, ale również i amury. Te drugie wyjątkowo rozsmakowały się w Hemp Banana i Hemp Pineapple. Kulki są dostępne w opakowaniach 1 kg, pellet 800 g, zaś dipy w butelkach 250 ml. Szacunkowa cena detaliczna: od około 43 zł.

Gardner

Gardner Sure Cast

Sure Cast to doskonała i znana od lat żyłka główna spod znaku Gardner Tackle. Sure Cast wykonano z wysokiej jakości kopolimerów – jest niesamowicie wytrzymała na przetarcia i ma bardzo dobrą wytrzymałość na węźle. Jak sama nazwa wskazuje, jest to przede wszystkim linka rzutowa. Podczas testów żyłki o grubości 0,25 mm członkowie teamu Duxona oddawali nią rzuty na odległości bliskie 200 metrom. Żyłka świetnie nadaje się również do łowienia z wywózki, a jaskrawe kolory ułatwiają zlokalizowanie jej w nocy. W ofercie Gardnera występują trzy wersje kolorystyczne – przezroczysty, czerwony i żółty – oraz pięć rozmiarów: 0,25 mm, 0,28 mm, 0,30 mm, 0,35 mm, 0,40 mm. Szacunkowa cena detaliczna: 63 zł.

Więcej na duxon.com.pl

Materiał pochodzi z Karpmanii nr 2/2016

shrinkToFit