Pierwsza tura Polish Golden League Grand Prix Nekielka 2024

0
3
shrinkToFit

 

W dniach 24-28 kwietnia na łowisku Nekielka odbyła się pierwsza tura Polish Golden League Grand Prix Nekielka 2024. W zawodach liczyły się trzy największe ryby (karp i amur) złowione przez każdy startujący zespół.

 

Podczas rejestracji każdy zespół otrzymał upominki od organizatorów oraz ciężarki kamienne od firmy Szyha. Po poczęstunku wszystkie ekipy zaproszono na śniadanie z grilla. Następnie odbyło się losowanie stanowisk. O godzinie 14:00, po zakończeniu ciężkiej, mozolnej pracy przy rozbijaniu obozowiska, sondowaniu i nęceniu miejsc, rozpoczęto łowienie. W zawodach uczestniczyło 18 zespołów z Polski i zagranicy. Rywalizacja była niesamowicie interesująca, a liderzy wielokrotnie się zmieniali. Ryby żerowały bardzo dobrze, a sędzia miał pełne ręce pracy. Każdego dnia startujące zespoły miały dowożone obiady na stanowiska. W niedzielę o godzinie 11:00 zabrzmiał sygnał kończący zawody. Zespoły zebrały się na rybakówkę na poczęstunek z grilla, a następnie rozpoczęła się ceremonia zakończenia zawodów.

Pierwszą rybę zawodów złowił Andrzej Kroszczyński, łowiąc karpia o wadze 22,40 kg, natomiast ostatnią rybę zawodów złowił Krzysztof Cierech, którym był karp o wadze 15 kg. Były to jedne z najlepszych zawodów od lat rozegranych na łowisku Nekielka. Ogólnie złowiono ponad 2 tony karpi i amurów, a ryb powyżej 20 kg złowiono 20 sztuk. Niektóre ekipy wymieniały ryby powyżej 20 kg na jeszcze większe. W kategorii największa ryba zawodów wygrał Radek Rosa, łowiąc karpia o wadze 29,33 kg na stanowisku 13.

W zawodach Polish Golden League Grand Prix Nekielka 2024 z każdej z czterech tur do wielkiego finału awansuje pięć pierwszych ekip. Wyniki były następujące:

V miejsce: stanowisko 7 – Michał Łukasiak, Michał i Kacper Rosiak, wynik 56,94 kg.

IV miejsce: stanowisko 17 – Damian Szczygieł, Jerzy Szczygieł, Jacek Płatek, wynik 57,58 kg.

III miejsce: stanowisko 5 – Andrzej Kroszczyński, Anna Janicka, Robert Kierzkowski, wynik 67,92 kg.

II miejsce: stanowisko 6 – Sławomir Osówiec, Krzysztof Cierech, Alan Tylski, wynik 73,18 kg.

I miejsce: stanowisko 18 – Sebastian Lisiecki, Piotr Czajka, wynik 74,31 kg.

Pięć pierwszych zespołów oraz łowcy największej, pierwszej i ostatniej ryby otrzymali nagrody wędkarskie i nie tylko. Zespoły, które awansowały do finału, otrzymały pamiątkowe puchary potwierdzające kwalifikację.

Chętnych do udziału w kolejnych turach zapraszamy do rejestracji na tej stronie.

Informacje o zawodach znajdziecie tutaj.

shrinkToFit