III Memoriał Karpiowy im. Przemka Hedrycha

0
2
shrinkToFit

 

W dniach od 12 do 16 października br na Łowisku Expert-Karp Nekielka odbył się III Memoriał Karpiowy im. Przemka Hedrycha. Zawody miały na celu uczczenie śp. Przemka oraz promocję wędkarstwa karpiowego. Jednym z patronów medialnych był nasz portal.

 

Rywalizacja odbyła się na zasadach formuły Big Fish. Aby zwyciężyć w tych zawodach należało złowić największą rybę. Druga i trzecia ryba pod względem wagowym również były  honorowane nagrodami. Przed rozpoczęciem imprezy minutą ciszy uczczono śp. Przemka Hedrycha. Podczas rejestracji każdy startujący zespół otrzymał pamiątkowe czapeczki oraz pakiety kamiennych ciężarków od firmy Szyha. Przed losowaniem wszystkie ekipy zaproszono na poczęstunek z grilla. Następnie odbyło się losowanie stanowisk. Po losowaniu wszystkie ekipy rozjechały się na wylosowane stanowiska. O godzinie 14.00 rozpoczęto zawody.

W trakcie rywalizacji w dużej mierze karty rozdawała jesienna aura. Ryby brały bardzo delikatnie i sporadycznie. Z tą sytuacją najlepiej poradził sobie zespół ze stanowiska nr 7 w składzie Marcin Wojtczak/Bartosz Cieślawski reprezentujący Team Expert-Karp, którzy wyholowali karpia o wadze 22,49 kg, zwyciężając w zawodach. Drugą największą rybę o wadze 21,00 kg, złowili Paweł Rus/Sylwia Kamzol na st. 18. Natomiast trzecią co do wielkości rybę o wadze 18,09 kg, na stanowisku 8 wyholowali Norbert Kluczyński/Rafał Pakuła. Pozostałe zespoły, mimo ogromnych starań, nie były w stanie zagrozić liderom, łowiąc mniejsze sztuki.

W niedzielę po zakończeniu wędkowania zaproszono wszystkich na poczęstunek z grilla, a następnie rozpoczęła się ceremonia wręczenia nagród. Zwycięskie Ekipy otrzymały wspaniałe puchary, medale okolicznościowe, kilkudniowe zasiadki na łowisku Nekielka, nagrody wędkarskie w sprzęcie karpiowym, jak również wiele innych rzeczy z asortymentu karpiowego. Dodatkowo zwycięzcy III Memoriału otrzymali nagrodę główną – finansową w kwocie 5.000 zł. Uhonorowano również najmłodszego karpiarza jak i najmłodszą osobę przebywającą cały czas na łowisku podczas zawodów, a było to rodzeństwo Kacper i Oliwia Dorsz. Dzieci otrzymały pamiątkowe poduszki oraz czasopisma. W zawodach brały udział dwie panie: Maria Czyż i Sylwia Kamzol. Obie otrzymały pamiątkowe torby. Podczas zawodów zorganizowano również konkurs, w którym należało podać wagę kulki, w którą Experci chcieli uzbroić swój zestaw. Konkurs wygrał Dawid Mendus, który otrzymał pamiątkową, okolicznościową czapeczkę oraz produkty karpiowe. Wszystkim zespołom serdecznie dziękujemy za udział w III Memoriale Karpiowym im. Przemka Hedrycha i zapraszamy w przyszłym roku na czwartą edycję tych zawodów.

shrinkToFit