II Maraton Karpiowy Służby Więziennej

0
16
shrinkToFit

W ostatni weekend czerwca – pod patronatem naszej redakcji – Uroczysko Karpiowe stało się ponownie areną rywalizacji funkcjonariuszy Służby Więziennej w ramach II-go Maratonu Karpiowego SW.

Oddajemy głos Krzysztofowi Noconiowi: W piątek przed zawodami odbyło się spotkanie integracyjne, które uatrakcyjniły pokazy produktów oferowanych przez Sponsora Głównego: Carpadventure.eu, ręcznie robionych przynęt innego ze sponsorów zawodów firmy Carpio Ball oraz przedstawicieli partnera zawodów firmy Duxon. Zgromadzeni zawodnicy chętnie skorzystali też z możliwości testowania wędek firmy Rod Hutchinson. Zabawa przy grillu i muzyce serwowanej przez DJ Pawła ( pozdrawiamy Białystok ) przeciągnęła się do późnych godzin nocnych.

W sobotę rano po oficjalnym otwarciu zawodów i losowaniu, bardziej lub mniej zadowolone drużyny udały się na swoje stanowiska. Pierwsza ryba zawodów, którą był siedmiokilogramowy karp złowiony przez Dariusza Kowalskiego z AŚ Zabrze zameldowała się w podbieraku już 13 minut po rozpoczęciu zawodów.
Zmieniająca się pogoda nie przeszkadzała wędkarzom i rybom, które brały w różnych częściach pięknego akwenu. Rywalizacja o nagrody, których szacunkowa wartość sięgnęła czternastu tysięcy złotych nie przeszkodziła w dalszej integracji startujących funkcjonariuszy. Opowieści o udanych zasiadkach przy wspólnych posiłkach i degustacji domowych wyrobów współgrała z dźwiękiem sygnalizatorów i gęganiem pływających po łowisku gęsi. Wielkość porcji i domowy smak przygotowywanych przez tercet kucharek obiadów również pozostawiły niezapomniane wrażenia. Bezcenne było wspólne przeżywanie meczu Polska-Szwajcaria.

Walka z rybami trwała do ostatnich chwil zawodów. Tradycyjnie w ostatnią noc złowiono Największą Rybę zawodów. Gratulacje i nagrodę za wyholowanie karpia o wadze 15,15 kg otrzymał Zbigniew Bajno z AŚ Warszawa-Białołęka. Ogółem w trakcie trwania zawodów 41 dwuosobowych drużyn złowiło 186 karpi i amurów o łącznej wadze 1560,05 kg.

Pierwsze miejsce z wynikiem 242,19 kg zajęła drużyna ZK Wołów Grzegorz Binkiewicz i Adam Cieniawski. Drugie miejsce łowiąc 185,07 kg drużyna ZK Nr 1 w Strzelcach Opolskich Andrzej Biernaczyk i Paweł Cichecki. Trzecie miejce z wynikiem 173,21 kg drużyna ZK Tarnów Piotr Barnaś i Marcin Gzyl.

Dzięki wsparciu sponsorów (Carpadventure.eu, PitbulBaits, CarpioBall, Wędkarski Świat Team Samol, Genesis Carp, Jet Fisch, Gravity Carp, Aller Aqua) cenne nagrody otrzymały aż 22 drużyny oraz szczęśliwi łowcy pierwszego amura, pierwszej, największej i najmniejszej ryby. Jak zwykle swoją wielkością wyróżniał się puchar ufundowany przez Stowarzyszenie Oficerów Więziennictwa.

Organizatorzy II-go Maratonu Karpiowego Służby Więziennej składają serdeczne podziękowania za udzielone wsparcie finansowe NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa i Dyrektorowi ZK Nr 1 w Strzelcach Opolskich.

Invalid Displayed Gallery

Jeśli chciałbyś/chciałabyś poinformować nas o ważnym wydarzeniu, pisz na adres: redakcja@wedkarstwo24.com

shrinkToFit