Druga tura Polish Golden League Grand Prix Nekielka 2024

0
2
shrinkToFit

 

W dniach 22-26 maja na łowisku Nekielka odbyła się druga tura Polish Golden League Grand Prix Nekielka 2024. W zawodach liczyły się trzy największe ryby (karp, amur) złowione przez każdy startujący zespół.

 

Podczas rejestracji każdy zespół otrzymał upominki od organizatora, tzw. pakiet startowy. Po poczęstunku i losowaniu stanowisk, ekipy udały się do wylosowanych sektorów. Jak zawsze, o 14:00 rozbrzmiał sygnał rozpoczynający wędkowanie.

W zawodach uczestniczyły zespoły z Polski i zagranicy. Rywalizacja była niesamowicie interesująca. Liderzy wielokrotnie się zmieniali, a ryby żerowały dobrze, choć nie we wszystkich partiach łowiska. W trzcinach widoczny był delikatny ruch karpi, świadczący o zbliżającym się tarle. Jak zawsze, podczas zawodów dużo się działo. Niektórzy doławiali swoje pierwsze ryby, inni co pewien czas je wymieniali. Każdego dnia startujące zespoły miały dostarczane na stanowiska pyszne obiady.

W niedzielę, po zakończeniu wędkowania, większość ekip zebrała się na rybakówce, gdzie miała się odbyć ceremonia zakończenia zawodów. Po tradycyjnym grillowym poczęstunku ogłoszono wyniki i wręczono nagrody zwycięskim zespołom.

W klasyfikacji „Pierwsza Ryba Zawodów” wygrał Ryszard Gabryelczyk, łowiąc karpia o wadze 14,73 kg. Natomiast „Ostatnią Rybę Zawodów” złowił Kevin Bäcker, którym był karp o wadze 17,27 kg. W kategorii „Największa Ryba Zawodów” wygrał Oleksandr Serediuk, łowiąc karpia o wadze 28,82 kg.

W zawodach Polish Golden League Grand Prix Nekielka 2024, z każdej z czterech tur do wielkiego finału awansuje pięć pierwszych ekip. Oto wyniki:

V miejsce – stanowisko 10 – Michał Kubacki/Łukasz Szymański/Bartosz Pulit, 54,76 kg.

IV miejsce – stanowisko 4 – Kevin Bäcker/Sebastian Adam, 55,53 kg.

III miejsce – stanowisko 22 – Michał Wróblewski/Damian Müller, 57,37 kg.

II miejsce – stanowisko 11 – Jacek Nowak/Grzegorz Łuczak, 57,83 kg.

I miejsce – stanowisko 17 – Igor Karpov/Grzegorz Andrzejewski/Oleksandr Serediuk, 65,55 kg.

Pięć pierwszych zespołów oraz łowcy największej, pierwszej i ostatniej ryby otrzymali nagrody karpiowe i inne upominki. Dodatkowo zespoły, które wywalczyły awans do finału, otrzymały pamiątkowe puchary potwierdzające kwalifikację.

shrinkToFit